+38 044 338 00 43
До сайту університету

EGP - Ґендерна платформа

 

Коронакриза  та гендерна нерівність : чи має значення стать?

COVID-19 не вибирає соціальний статус, вік, матеріальне положення людей, яких він вражає, але згідно статистики він по-різному впливає на чоловіків і жінок.  Так в США  смертність  у чоловіків від коронавіруса в два рази більше ніж у жінок , в Західній Європі майже 70% померлих  від коронавірусу – чоловіки.

Хоч причина  поки що невідома, вчені пояснюють ,  це тим, що жінки мають дві  Х-хромосоми  і це може бути важливим при взаємодії з COVID-19. Інше пояснення- відмінність в способі життя жінок та чоловіків . Такий фактор як куріння , який викликає безліч негативних змін в організмі може  сприяти на протікання хвороби.

Але є ще один аспект впливу пандемії на чоловіків і жінок – це безробіття. Незвичайність теперішньої кризи в  тому, що зазвичай безробіття більш  зачіпає саме чоловіків тому, що вони працюють більше на виробництві, а жінки зайняті більше в медичній та освітній областях.

Але при коронакризі одним з важливіших факторів є можливість працювати дистанційно і показники - 28% мають таку можливість чоловіки і 22% -жінки. Різниця в оплаті праці збільшує нерівність у сумарних втратах : жінки  не тільки частіше втрачають роботу, але й отримують  за неї менше . 

Так  в Індії жінки заробляють 75%  від того, що отримують чоловіки, в США- це 85%, а в Австралії – 86%.

Страждають не тільки жінки , які працюють по найму. При так званому локдауні  постраждали 64% жінок, які працюють приватними підприємцями проти 52% чоловіків. Бізнесвумен доводиться більше займатися дітьми , поки школи та дошкільні заклади зачинені  і частіше стикаються з домашнім насильством та  не готові до онлайн-бізнесу . Різниця в доступі до мобільного інтернету  23% між чоловіками і жінками в бідних країнах, а домашньою роботу жінки  зайняті в середньому на три години в день більше , ніж чоловіки. 

Всі вищезазначені фактори роблять жінок більш уразливими перед коронакризою і можуть посилити ґендерну нерівність в різних сферах життя.

Американський бізнес- одна із головних корпоративних сил у світі, але навіть США займають тільки 53 місце  в рейтингу ґендерної рівності майже поряд з Україною -59 місце,  в той час як Молдова – 23, а Білорусь-29 . Лідерство  в рейтингу тримають європейці. 


Європейська Ґендерна Платформа

 

Майстер-клас на тему "Базові реанімаційні заходи у дорослих" для студентів-медиків і всіх охочих
Освітня діяльність Міжнародного європейського університету здійснюється з урахуванням освітніх стандартів ЄС
Відбувся відкритий онлайн-урок «Кібербезпека в особистому Internet-просторі»
Новий футбольний сезон розпочався з перемогою ?
Завідувач Навчально-наукової бібліотеки МЄУ провела тренінг для викладачів на тему «Покращення якості навчання онлайн»
Тренінги по побудові особистого бренду з початку пандемії стали найпопулярнішою темою у всьому світі
В Україні розпочався Місяць кібербезпеки
Celebrity Awards  – це незалежна всеукраїнська премія, що охоплює успішних людей та є першою сходинкою у формуванні великої Міжнародної премії
Контакти
Приймальна комісія

+38 044 338 00 43
+38 093 338 00 43
+38 063 169 98 67
Європейська Школа Бізнесу

+38 044 338-00-41
Наша адреса

Приймальна комісія:
проспект Академіка Глушкова, 42 / 03187